Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”

20 lutego 2024r. uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas zajęć bibliotecznych , każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą zawierającą książkę „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurę dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt czytelniczy „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana dla nich książka jest zaproszeniem dzieci do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.