„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

9 KWIETNIA 2024 W USTRONIU ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

NASZA SZKOŁA RYWALIZOWAŁA W GRUPIE Z : SP7 CIESZYN, KSP CIESZYN I SP KACZYCE.
PO DWÓCH WYGRANYCH MECZACH I JEDNEJ PORAŻCE ZAJĘLIŚMY W GRUPIE 2 MIEJSCE. DAŁO NAM TO AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ.
NIESTETY NIE UDAŁO NAM SIĘ DOSTAĆ DO FINAŁU TURNIEJU, ULEGAJĄC W PÓŁFINALE SZKOLE Z ZEBRZYDOWIC.
W MECZU O TRZECIE MIEJSCE ZREWANŻOWALIŚMY SIĘ SZKOLE SP7 CIESZYN ZA PORAŻKĘ W GRUPIE I OSTATECZNIE ZAJĘLIŚMY 3 MIEJSCE W TURNIEJU.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:
CROSTON DANIEL
JANOTA BRAJAN
BOŻEK JAKUB
ŚLEZIŃSKI WOJCIECH
KRZEMPEK JAN
KUBICZEK MAKSYMILIAN
KUNC BŁAŻEJ
PAPIERNIK MARIUSZ
SEKUŁA KAMIL

GRATULACJE DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW !!!

FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIECI

W dniu 29.11.2023r. w Ligocie koło Czechowic Dziedzic odbył się
FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIECI
w ramach WSPÓŁZAWODNICTWA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chybiu im. Józefa Piłsudskiego dzięki wygranej w zawodach powiatowych, rejonowych oraz w  półfinale wojewódzkim miała możliwość zmierzenia się z najlepszymi szkołami z  Województwa Śląskiego. Po wygraniu 2 meczy, w finale spotkaliśmy się ze Szkołą Sportową z Mysłowic od której również okazaliśmy się lepsi i z bilansem trzech zwycięstw zostaliśmy
MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
uzyskując awans na Mistrzostwa Polski które odbędą się w 2024 roku.
Szkołę reprezentowały:
Maja Kuboszek, Nicola Kuboszek, Lena Pustelnik.

GRATULUJEMY!!!

Finał powiatowy dzieci w tenisie stołowym.

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu im. Józefa Piłsudskiego rozegrany został finał powiatowy dzieci w tenisie stołowym.

Uczennice naszej szkoły po wygraniu wszystkich meczy zajęły I miejsce i zostały
Mistrzyniami Powiatu Cieszyńskiego.

Szkołę reprezentowały: Maja Kuboszek, Nicola Kuboszek, Lena Pustelnik, Milena Ratajczyk.

GRATULUJEMY!!!!!!!!

Sportowe zmagania

SPORTOWE ZMAGANIA

Za nami start roku szkolnego oraz start rozgrywek sportowych.

W kategorii klas IV-VI, odbyły się już zawody gminne w sztafetowych biegach przełajowych oraz mini piłce nożnej chłopców.

FINAŁ POWIATOWY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

26 WRZEŚNIA W CHYBIU ODBYŁ SIĘ POWIATOWY FINAŁ  W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH KLAS VII – VIII.
W KATEGORII CHŁOPCÓW NASZA SZKOŁA ZAJĘŁA VIII MIEJSCE.

GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ

29 WRZEŚNIA ODBYŁY SIĘ GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VII -VIII.
NIESTETY,  NIE UDAŁO NAM SIĘ AWANSOWAĆ DO KOLEJNEGO ETAPU ROZGRYWEK.

Rywalizacja pod siatką

23 lutego, odbyły się w Skoczowie zawody powiatowe w konkurencji mini-piłka siatkowa chłopców. Wzięły w nich udział 4 szkoły: SP Górki Wielkie,SP Drogomyśl,SP 1 Chybie i SP 1 Skoczów.

Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie mecze rozstrzygały się w dodatkowych setach (tie-break). Zwyciężyła szkoła podstawowa z Górek Wielkich, a nasza drużyna zajęła III miejsce, pokonując szkołę ze Skoczowa.

Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia, w przyszłym roku szkolnym.

Skład drużyny SP 1 Chybie: Wiktor Griszczeluk, Ksawery Krzempek, Miłosz Loska, Maciej Kozik, Kacper Zbijowski, Cyprian Przemyk, Kamil Szczeciński, Sebastian Herdzina, Błażej Wyleżuch.

KOSZYKÓWKA - Zawody Szkolne

W dniu 13 lutego ,na obiektach sportowych naszej szkoły,odbyły się zawody powiatowe w ramach rozgrywek SZS w Cieszynie ,w koszykówce dziewcząt i chłopców (kategoria klasy VII i VIII). W rywalizacji uczestniczyły 4 szkoły,w obu kategoriach.

W zawodach dziewcząt zwyciężyła drużyna SP Pogórze, pokonując w finale SP nr 1 Chybie. W meczu o III miejsce dziewczyny z SP Górki Wielkie pokonały  SP Strumień.

W kategorii chłopców, zwycięzcą okazała się reprezentacja SP nr 3 ze Skoczów, która w finale pokonała drużynę SP nr 1 z Chybia. W meczu o III miejsce SP Górki Wielkie pokonały SP Strumień.

Gratulujemy zwycięskim szkołą i życzymy powodzenia w finałach powiatowych.

Na pochwałę zasługują również postawa naszych szkolnych drużyn,choć ja to w sporcie bywa,zawsze pozostaje niedosyt. Oby umiejętności, chęć i determinacja zwycięstwa, były większy w kolejnych zawodach.

Skład drużyny dziewcząt: Nikola Ratajczyk, Kinga Włodarczyk, Martyna Brandys ,Emilia Herok, Zuzanna Waleczek, Nikola Śledz, Paulina Beczała.

Skład drużyny chłopców: Dziubek Szymon, Skotnicki Wiktor, Janota Szymon, Wojtyna Szymon,...