Jesteś tutaj:
  2. Dla rodziców

Dla rodziców

Świadomość rodziców oraz ich oczekiwania wobec szkoły stale rosną. Nasza szkoła stara się sprostać tym wymaganiom i oczekiwaniom. Chcemy tworzyć wizerunek aktywnej placówki, która poprzez prezentację efektów pracy z uczniami oraz współpracę z środowiskiem lokalnym wnosi swój wkład w życie społeczne i promuje placówkę.

Jesteśmy także otwarci na nowe pomysły, oczekiwania i sugestie rodziców związane z potrzebami dzieci, dlatego zachęcamy Państwa do kierowania swoich uwag na szkolny adres mailowy: sp1@chybie.pl

Stypendium Wójta

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Na podstawie uchwały nr   VIII/61/2019 Rady Gminy Chybie z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów za wyniki w nauce (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2019 r., poz. 4917.) stypendia mogą być udzielane uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych pobierającym naukę na terenie Gminy Chybie, a także absolwentom szkoły w roku kalendarzowym, w którym ukończyli szkołę.

Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

w SP nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu

Stypendia dla uczniów za wyniki w nauce

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Na podstawie uchwały nr  Nr VIII/61/2019 Rady Gminy Chybie z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów za wyniki w nauce (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2019 r., poz. 4917, z późn. zm.) stypendia mogą być udzielane uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniom klas dotychczasowego gimnazjum, pobierającym naukę na terenie Gminy Chybie, a także absolwentom tych szkół w roku kalendarzowym, w którym ukończyli szkołę.

Zgodnie z §  2 w/w uchwały stypendia za wyniki w nauce mogą być udzielane uczniom, którzy w danym roku szkolnym spełniają jeden z następujących warunków:

1. są laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim,
  2. są finalistami konkursów przedmiotowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim,
  3. są laureatami turnieju wiedzy pożarniczej i konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego na szczeblu wojewódzkim,
  4. uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego:
    1. uczeń szkoły podstawowej klas IV-VI - 5,5 i wyższą,
    2. uczeń szkoły podstawowej klas VII-VIII oraz uczeń klasy gimnazjum - 5,4 i wyższą.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć rodzic lub opiekun prawny ucznia. Dyrektorzy szkół są zobowiązani powiadomić rodziców lub opiekunów prawnych o możliwości uzyskania stypendium przez ucznia.

Wnioski o przyznanie stypendium składa się do Urzędu Gminy w Chybiu w terminie do 31 lipca, a wypłata stypendium nastąpi w terminie do dnia 30 września każdego roku. Do wniosku...

Motywacja do nauki

Jak nigdy wcześniej dzieciom potrzebna jest teraz motywacja do pracy, do działania.

Poniżej zamieszczamy do wglądu prezentację  na ten temat oraz ważne telefony do instytucji gdzie można otrzymać pomoc i wsparcie.

(źródło: internet)