Projekt - DOBRA EDUKACJA DROGĄ DO SUKCESU

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt: „Dobra edukacja drogą do sukcesu” WND-RPSL.11.01.04-24-03DC/19

W szkole będzie realizowany projekt finansowany ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej pn. „Dobra edukacja drogą do sukcesu”

Wartość projektu: 303 248,75 zł

Dofinansowanie: 272 923,87 zł

Cel projektu:

Celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu oraz wzrost wiedzy z zakresu kompetencji kluczowych (językowych, matematycznych, naukowo-technicznych, ICT, przedsiębiorczości i umiejętności pracy zespołowej) u 268 uczniów (130K, 138 M) poprzez realizację dodatkowych zajęć wyrównawczych, zajęć rozwijających, warsztatów z psychologiem, a także wzrost kompetencji zawodowych 25 (20K, 5M) nauczycieli w okresie od 01.09.2020r. do 30.06.2022r

Działania realizowane będą w ramach 4 zadań:

Zadanie 1

Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów niezbędnych na rynku pracy " - TYP I

1. Podniesienie kompetencji z języka angielskiego.

2. Dla uczniów wykazujących zdolności w zdobywaniu wiedzy zaplanowano zajęcia:

• Informatyka

• J. angielski

• J. niemiecki

1. Zajęcia z podnoszenia kompetencji kluczowych z psychologiem.

Zadanie 2.

Kształtowanie umiejętności matematyczno-przyrodniczych" TYP II

1. Zajęcia wyrównawcze:

• Matematyka

• J. angielski

1. Dla uczniów wykazujących zdolności w zdobywaniu wiedzy:

• Matematyka

• Chemia

• Fizyka

• Biologia

• Geografia

1. Wycieczki szkolne – Pałac Młodzieży w Katowicach, Śląska Noc Naukowców, Ogród Botaniczny w Mikołowie, Ogródek Meteorologiczny w Goczałkowicach, MCN Świnna, Ojców – Dolina Prądnika. Wycieczki skierowane są do wszystkich uczniów.

Zadanie 3 „Podniesienie wiedzy i umiejętności nauczycieli" TYP IV

Planowany sposób realizacji rok szkolny 2021/2022

• do 19 września 2020 rekrutacja: dystrybucja formularzy, zebranie formularzy- odpowiedzialny: wychowawca klasy * dokumentacje wypełnia się dla każdego ucznia, podpisuje rodzic/prawny opiekun

• 20 września -28 września formowanie grup i ustalanie harmonogramu odpowiedzialny: koordynator, koordynator szkolny, prowadzący zajęcia, wychowawca klasy *

• październik 2020- czerwiec 2021: odpowiedzialni: koordynator szkolny, prowadzący zajęcia. Należy zaplanować zgodnie z wytycznymi koordynatora szkolnego maksymalnie jest 25 godzin. Zajęć nie realizujemy w dni wolne od nauki, ferie, przerwy świąteczne.

• Organizacja wycieczek - planowane listopad 2020 – w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

• Obowiązki prowadzącego:

- zaangażowanie nauczycieli zatrudnionych w szkole opiera się o kartę nauczyciela (KN) art. 35a na zasadzie przydzielenia godzin płatnych jak godziny ponadwymiarowe: dokumenty do uzupełnienia: wniosek nauczyciela, przydział godzin, oświadczenie o nieprzekroczeniu 276 godzin pracy miesięcznie (wyjaśnienia w załączniku nr 1)

- pomoc w rekrutacji i formowaniu grup, ustalaniu harmonogramu

- uzupełnianie na bieżąco dziennika zajęć w tym listy obecności, karty miesięcznej pracy

- zgłaszanie na bieżąco problemów w realizacji zajęć, w szczególności braku aktywności czy obecności uczniów,

- zgłaszanie zmian w harmonogramie przed ich wprowadzeniem,

- przeprowadzenie oceny poziomu wiedzy uczniów przed rozpoczęciem zajęć, monitorowanie postępów, uzupełnienie ankiet ewaluacyjnych.

- wykonanie zdjęć i promocji zajęć np.: krótki artykuł

- sporządzenie danych do oświadczeń w sprawie wykorzystania TIK, pomocy naukowych.

DOKUMENT

Projekt - DOBRA EDUKACJA DROGĄ DO SUKCESU

Dobra edukacja drogą do sukcesu

Od września br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu realizuje projekt pn. „Dobra edukacja drogą do sukcesu”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu oraz wzrost wiedzy z zakresu kompetencji kluczowych (językowych, matematycznych, naukowo-technicznych, ICT, przedsiębiorczości i umiejętności pracy zespołowej) u 268 uczniów (130K, 138 M) poprzez realizację dodatkowych zajęć wyrównawczych, zajęć rozwijających, warsztatów z psychologiem, a także wzrost kompetencji zawodowych 25 (20K, 5M) nauczycieli w okresie od 01.09.2020r. do 30.06.2022r.

Działania realizowane będą w ramach 4 zadań:

Zadanie 1: „Kształtowanie kompetencji kluczowych...