Procedury

PROCEDURA FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. J. PIŁSUDSKIEGO W CHYBIU

(w czasie pandemii)

PODCZAS WARIANTU STACJONARNEGO/ HYBRYDOWEGO

W godzinach pracy biblioteki ustala się następujące zasady funkcjonowania:

1. Godziny pracy biblioteki dostosowane są do możliwości kadrowych i organizacyjnych szkoły.
  2. Biblioteka jest wyposażona w środki dezynfekcji rąk na wejściu.
  3. Nauczyciele biblioteki posiadają wszelkie środki ochrony i zabezpieczeń.
  4. Nauczyciel bibliotekarz w porozumieniu z wychowawcami klas i nauczycielami języka polskiego zbiera zamówienia na książki / lektury/ raz w tygodniu od każdej klasy.
  5. Zamówione pozycje dostarczane są w terminie do trzech dni od złożenia zamówienia bezpośrednio do osób zamawiających.
  6. Książka ( max. 2 pozycje) jest wypożyczana na okres do jednego miesiąca.
  7. Zwroty wypożyczonych książek odbywają się za pośrednictwem wychowawcy na l. wychowawczej. Z sali odbiera je nauczyciel bibliotekarz.
  8. Dopuszcza się zamawianie pojedynczych pozycji książkowych drogą elektroniczną / mobi- dziennik/.
  9. Odbiór i zwrot książki następuje indywidualnie, po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.
  10. W uzasadnionych sytuacjach, za zgodą dyrekcji w bibliotece może przebywać do czterech uczniów , z zachowaniem zasad bezpieczeństwa( dezynfekcja rąk, maseczka, zachowania odstępu co najmniej 1,5)
  11. Nauczyciele i pracownicy mogą korzystać z biblioteki w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem, z zachowaniem środków bezpieczeństwa (jak w punkcie 8).
  12. Na stronie internetowej umieszczona będzie informacja o zasobach biblioteki, nowościach czytelniczych oraz działaniach związanych z działalnością biblioteki.