Szkolny tydzień profilaktyki

W dniach 24-28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Tydzień Profilaktyki, w ramach którego uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi zagrożenia oraz dowiedzieli się jak sobie z nimi poradzić i gdzie szukać pomocy.

I tak w ramach Dnia Ziemi zapoznali się z zagrożeniami dla naszej planety oraz sposobami zapobiegania jej degradacji. Było dużo muzyki, możliwości wykazania się talentem plastycznym. Dzieci i młodzież miała okazję obejrzeć w ramach lekcji ciekawe filmy dotyczące tematu.
Kolejny dzień dotyczył profilaktyki zdrowia, zwłaszcza chorób kręgosłupa. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie uczyli się, jak zapobiegać wadom postawy. Młodzież poszczególnych klas wzięła udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania przemocy. Trzeci dzień ułynął pod hasłem "Dzień Radości i Uśmiechu"! Szkołe odwiedziły postaci z bajek, które umilały uczniom dzień, zapraszały do uśmiechu i zabawy. Kolejny Dzień to " Dzień Florysty", który wspólnie przygotowały dla całej społeczności szkolnej klasy 4 wraz z wychowawcami. Ostatniego dnia nastąpiło podsumowanie całej akcji oraz pogadanka pani psycholog oraz pedagog.