Dzień Herbaty

15 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Z tej okazji klasa 8b przygotowała wiele atrakcji!

Tego dnia na korytarzach zostały rozwieszone plakaty z ciekawostkami o herbacie. Na przerwie o godzinie 10.10 na każdym piętrze odbyła się degustacja herbaty zimowej z pomarańczą, sokiem malinowym, goździkami i cynamonem. Zapach herbaty unosił się w całej szkole, a chętnych po dolewkę nie brakowało.

W klasach 4-8 na godzinie wychowawczej został przeprowadzony quiz na temat herbaty. Najlepiej wypadła klasa 7, na drugim miejscu klasa 4b i na trzecim miejscu klasa 8c.

Natomiast klasy 1-3 wzięły udział w konkursie na najładniejszy projekt kubka do herbaty. Prace uczniów zostały rozwieszone na korytarzu. W każdej klasie został wybrany najładniejszy kubek,  zwycięscy zostali nagrodzeni, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom  za udział w zabawach z okazji Dnia Herbaty.

Ponadto podczas przerw na I i II piętrze uczniowie wspólnie mogli zaprojektować wymarzony kubek. Były również zadania, labirynty, łamigłówki związane z Dniem Herbaty.

Szkoła w tym dniu zaroiła się od uczniów ubranych w kolory ulubionej herbaty: zółtej, zielonej, białej, czerwonej lub czarnej.

Dziękujemy za wspólną zabawę

Klasa 8b wraz z wychowawcą