Rajd Rowerowy "Szlakiem miejsc cennych przyrodniczo”

24 września 2022r.  odbył się Rajd Rowerowy "Szlakiem miejsc cennych przyrodniczo”,
zorganizowany przez stowarzyszenie ekologiczne Eko Życie.

Na trasę rajdu wyruszyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również z innych placówek oświatowych naszej gminy.  Pierwszym przystankiem  wyprawy była oczyszczalnia ścieków. Następnie trasa prowadziła do Rezerwatu Przyrody „Rotuz”, który powstał w roku 1966 r. i specjalizuje się w ochronie roślin bagiennych, takich jak np. rosiczka okrągłolistna.

Kolejny  postój to odpoczynek i posiłek regenarycyjny. Uczniowie mieli możliwość skosztować chleb z prawdziwym pszczelim miodem.  Ostatnim przystankiem podróży była Izba Edukacji Przyrodniczej „Kadłubek”, znajdująca się w Zarzeczu – Frelichowie. Oprócz porządnej dawki wiedzy na uczestników czekało również rozpalone ognisko i kiełbasa.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, wiedzę, konkursy i poczęstunek!