Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września 2022 roku Samorząd Uczniowski z klasą 2a, przygotowali apel dla klas I-III pt. „Król i dworzanie w bajkowym nastroju” oraz zapoznali uczniów z wartościami, które zyskujemy czytając książki. Następnie zorganizowaliśmy korowód, a wszystkie dzieci przebrane w bajkowe stroje, promowały głośne czytanie w całej szkole.
Akcja  głośnego czytania odbyła się również w klasach 4 – 8, na godzinach wychowawczych oraz na lekcjach języka polskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z fragmentami książek znajdujących się w zasobach naszej biblioteki szkolnej ( „Pozłacana rybka”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Ksiądz Twardowski dzieciom - opowiadania”, wiersze Jana Brzechwy). Akcja zachęciła niektórych uczniów do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia sobie książki do domu.