Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

W dniach 12 – 16 września  w naszej szkole odbył się

Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki z informacjami na temat  chorób zakaźnych, szczepień oraz przestrzegania zasad higieny. Na godzinach wychowawczych w klasach 4-8 zostały przeprowadzone   zajęcia na temat zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki chorób zakaźnych z wykorzystaniem materiałów rekomendowanych przez MEN. Na podsumowanie zajęć, uczniowie wykonali plakaty. Chętni uczniowie z klas 4 – 8 wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o zdrowiu i profilaktyce chorób zakaźnych.

Uczniowie klas 1 -3 również mieli zajęcia  na temat zdrowia i higieny , brali udział w konkursach wiedzy oraz przygotowali prace plastyczne na temat „Jak dbam o zdrowie”.

Materiały na temat chorób zakaźnych zostały również przesłane rodzicom przez dziennik elektroniczny.