Szlachetna Paczka 2021 - PODSUMOWANIE

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję pomocową. Opieką objęliśmy p. Wiesławę. Dzięki wsparciu DARCZYŃCÓW zebrano 2480 zł oraz 24 paczki darów. Z zebranych pieniędzy zostaną również pokryte koszty rehabilitacji. Poniżej prezentujemy sprawozdanie wolontariuszy z przekazania darów p. Wiesławie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE!

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Wiesława) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Choć w sobotnie popołudnie pojawiliśmy się pod mieszkaniem pani Wiesi niezapowiedziani, to od razu ujrzała nas w oknie i otworzyła nam drzwi. Gdy mały pokój zapełniły 24 paczki, to wolontariusz wniósł do kuchni ostatnią i najbardziej pokaźną z nich - kuchenkę, zakupioną przez Darczyńców parę dni przed Weekendem Cudów. Pani Wiesia była bardzo przejęta i zdumiona - nie spodziewała się aż takiej pomocy - była przekonana, że otrzyma jedną paczkę. Była niezwykle wzruszona i wdzięczna, że ktoś pochylił się nad potrzebami osoby w jej wieku. Po kolei pomagaliśmy jej otwierać pakunki, a na każdy prezent pani Wiesia reagowała wielkim zachwytem i niedowierzaniem. Gdy ujrzała czerwoną kurtkę, powiedziała, że to jej ulubiony kolor i od razu ją przymierzyła (pasowała idealnie!). Zażartowała, że teraz może iść w niej na podryw :) Bardzo ucieszyła się z kuchenki z piekarnikiem - w końcu będzie mogła sobie upiec coś na Święta. Uśmiech na jej twarzy wywołał również spory zapas konserw rybnych, a także patelnia renomowanej marki, której reklamę nieraz widziała w telewizji. Powiedziała, że będzie smażyć na niej ryby na wigilijną wieczerzę. Miłą niespodzianką była dla niej również choinka i ozdoby świąteczne. Gdy zadzwoniłam do niej po Weekendzie Cudów, to powiedziała mi, że wszystkie ubrania były tak dobrze dopasowane, jakby szyte na miarę. W spodniach, bluzce i bezrękawniku chodziła już w niedzielę. Wspomniała, że była tak podekscytowana ogromem otrzymanego wsparcia, że z soboty na niedzielę nie potrafiła zasnąć.

Słowo od Rodziny

Pani Wiesia była niezwykle wzruszona za podarowanie jej tak wielu przepięknych prezentów. Zawsze wierzyła, że na świecie są dobrzy ludzie, a Państwo tylko upewnili ją w tym przekonaniu. Nie mogła znaleźć odpowiednich słów, które wyraziłyby jej wdzięczność za Państwa wielkie wsparcie. Dziękuje i z serca pozdrawia wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie dla niej paczki, a szczególnie najmłodszych Darczyńców, ponieważ dzieci zawsze były bliskie jej sercu. Bardzo ją ucieszyło, że już od najmłodszych lat przekazuje się uczniom takie wartości jak empatia i bezinteresowność.