Projekt - DOBRA EDUKACJA DROGĄ DO SUKCESU

Dobra edukacja drogą do sukcesu

Od września br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu realizuje projekt pn. „Dobra edukacja drogą do sukcesu”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu oraz wzrost wiedzy z zakresu kompetencji kluczowych (językowych, matematycznych, naukowo-technicznych, ICT, przedsiębiorczości i umiejętności pracy zespołowej) u 268 uczniów (130K, 138 M) poprzez realizację dodatkowych zajęć wyrównawczych, zajęć rozwijających, warsztatów z psychologiem, a także wzrost kompetencji zawodowych 25 (20K, 5M) nauczycieli w okresie od 01.09.2020r. do 30.06.2022r.

Działania realizowane będą w ramach 4 zadań:

Zadanie 1: „Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów niezbędnych na rynku pracy " - TYP I

1.       Podniesienie kompetencji z języka angielskiego.

2.       Dla uczniów wykazujących zdolności w zdobywaniu wiedzy zaplanowano zajęcia:

• Informatyka

• J. angielski

• J. niemiecki

3.       Zajęcia z podnoszenia kompetencji kluczowych z psychologiem.

Zadanie 2. „Kształtowanie umiejętności matematyczno-przyrodniczych" TYP II

1.       Zajęcia wyrównawcze:

• Matematyka

2.       Dla uczniów wykazujących zdolności w zdobywaniu wiedzy:

• Matematyka

• Chemia

• Fizyka

• Biologia

• Geografia

3.       Wycieczki szkolne – Pałac Młodzieży w Katowicach, Śląska Noc naukowców, Ogród Botaniczny w Mikołowie, Ogródek Meteorologiczny w Goczałkowicach, Świnna, Ojców. Wycieczki skierowane są do wszystkich uczniów

Zadanie 3 „Podniesienie wiedzy i umiejętności nauczycieli" TYP IV

Zakończenie realizacji projektu nastąpi 30-06-2022 r.

Całkowita wartość projektu: 303 248,75 zł, w tym dofinansowanie: 272 923,87 zł.

Realizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.