Europejski Dzień Śniadania - pamiętamy o śniadaniu!

Od 2012 roku, 24 kwietnia odbywają się obchody Europejskiego Dnia Śniadania pod hasłem „Znajdź czas na śniadanie” Dzień ten ma przypominać o tym, jak ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa jedzenie śniadania.

Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Na korytarzach szkolnych pojawiły się informacje dotyczące zdrowego odżywiania, korzyści płynących z jedzenia śniadania oraz jego wpływie na proces uczenia się. Uczniowie mogli również zapoznać się z przepisami na zdrowe i smaczne śniadania. Dla chętnych uczniów zorganizowano quiz, w którym mogli oni sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. W quizie wzięło udział 31 uczniów z klas 5 – 8. W klasach 1-3 odbyły się pogadanki na temat zdrowego śniadania.

24 kwietnia dzieci przyniosły do szkoły , przygotowane przez siebie zdrowe kanapki.

Śniadanie to dawka pozytywnej energii na cały dzień - zwłaszcza wtedy, gdy przed nami dzień wypełniony pracą lub nauką. Mózg zużywa około 25% dostarczanej organizmowi energii, więc w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego nie wolno pomijać śniadań!