„Magia projekowANIA”

Co to jest Politechnika? Kim jest inżynier? Czym zajmuje się Architekt? Ile ścian ma sześcian?

Na te wszystkie pytania uczniowie z klasy 5a poznali odpowiedź podczas warsztatów prowadzonych przez gościa z Politechniki Krakowskiej  - panią Annę Nowak.

Podczas warsztatów pn. „Magia projekowANIA” uczniowie poznawali tajniki pracy inżyniera Architekta – tworzyli schemat budowli, inżyniera Konstruktora – liczyli materiały potrzebne do budowy, poznając równocześnie wielościany, a także wymyślali sposób łączenia elementów, czyli warsztat pracy inżyniera Technologa.

Efekty prac zespołów projektowych były imponujące – powstały budowle o nowoczesnych kształtach, które przetrwały test trzęsienia ziemi. Pod koniec warsztatów wszyscy zgodnie potwierdzili, że w pracy inżyniera, matematyka jest niezwykle ważna, ale w taki aktywny sposób, to całkiem przyjemnie się jej uczyć.