PODSUMOWANIE PROJEKTU „ZACHOWAJMY NASZE TRADYCJE”

PODSUMOWANIE PROJEKTU „ ZACHOWAJMY NASZE TRADYCJE

We wtorkowe popołudnie 12 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Zachowajmy nasze tradycje”. Na spotkaniu gościliśmy Sekretarza Gminy w Chybiu Pana Andrzeja Burę, Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Chybiu, Panią Sławomirę Godek z programu „ Działaj Lokalnie” z Cieszyna, Grzegorza Galasa – zastępcę dyrektora szkoły. Przybyły również Babcie oraz Mamy uczestników projektu.

Był to czas podsumowań oraz podziękowań wszystkim zaangażowanym w organizację warsztatów i wykładów o tematyce regionalnej i podtrzymywaniu tradycji na Śląsku Cieszyńskim. Wszyscy pasjonaci historii otrzymali dyplomy uczestnictwa w projekcie. Przy wspólnym stole rozmawialiśmy o efektach spotkań i o potrzebie kontynuacji warsztatów.

Hitem projektu „ Zachowajmy nasze tradycje” okazały się warsztaty szydełkowania, robienia na drutach oraz przygotowanie tradycyjnych ozdób świątecznych.