Spektakl teatralny i warsztaty

PROFILAKTYKA

W ramach profilaktyki szkolnej w dniu 14.11.2023 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spektaklu teatralnym i warsztatach prowadzonych przez aktorów teatru BAJADERKA z Raciborza. Temat spotkania dotyczył cyberprzemocy i bezpiecznego internetu. Uczniowie w nieco inny sposób, poprzez sztukę, mogli dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z korzystaniem z mediów.
        Natomiast młodzież klas 7-8 wzięła udział w spotkaniu warsztatowym z dzielnicowym Chybia, panem S. Budniokiem, który w profesjonalny sposób przedstawił informacje o odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży, o właściwym korzystaniu z mediów i zagrożeniach wynikających z uzależnień behawioralnych. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które uzyskali rzetelne odpowiedzi.