GINĄCE ZAWODY – WARSZTATY PROJEKTOWE

Kolejne warsztaty w ramach projektu „ Zachowajmy nasze tradycje ” odbyły się 2 listopada . Ich temat to „ Ginące zawody ”.

W Izbie Tradycji uczestnicy obejrzeli film o pracy Pana Franciszka- szewca. Wywiad przeprowadzili uczniowie klasy 5a – Maksymilian i Rafał. Pan Franek pokazał swój warsztat i zdradził sekrety szewiectwa.

Następne zawody, o których dowiedzieli się pasjonaci tradycji, to druciorz, zdun, kowal, modystka i kuśnierz.

Na szkolnym korytarzu uczestnicy warsztatów „malowali ściany” wałkami z różnymi wzorami, czyli poznawali zawód malarza pokojowego. Każdy mógł spróbować na szarym papierze zrobić wzór, który zazwyczaj najpierw pojawiał się w domach na tylnej stronie szafy, na ścianie w piwnicy czy na drzwiach.