Uroczyste otwarcie Izby Tradycji

W czwartek 14 września odbyło się w naszej szkole otwarcie Izby Tradycji. Na uroczystość przybyli liczni goście : Wójt Gminy Chybie- Janusz Żydek, przedstawiciele Rady Gminy- Piotr Gmuzdek, Wiesław Wójcikiewicz, dyrektorzy szkół i przedszkoli naszej gminy,przedstawicielka  Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach- Ewa Caban, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze szkołą organizacji społecznych. Gościliśmy również darczyńców, sponsorów oraz osoby, które pomagały w tworzeniu tego niezwykłego miejsca.

W części artystycznej wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Izabeli Michalik.Uczniowie klasy 3b ( przygotowani przez Dagmarę Klimaniec i Małgorzatę Michałkę) zaprezentowali opowiadanie " O tym jak Hanka od utopca posag dostała". W pięknych strojach cieszyńskich dziewczyny z klasy 7a przedstawiły utwór " Rzecz o ...praniu", zachwycając publiczność żywiołowością występu.Uczennice uczyły się gwary cieszyńskiej pod kierunkiem Liliany Wojackiej. Całość dopełniała urocza dekoracja, nad którą czuwały Ewa Pisarek i Małgorzata Michałka.

Był również czas na podziękowania. Za ogromny wkład pracy i ofiarowane cenne eksponaty statuetkę " Przyjaciel szkoły" i stosowny dyplom otrzymali: Stanisław Czylok, Jarosław Świć oraz Wanda i Rudolf Kulowie. Nagrody wręczyli dyrektor szkoły Mirosław Staniek oraz Michał Sobik.

Do podziękowań włączył się również Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek.

Po uroczystym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystości mieli możliwość zobaczenia Izby Tradycji.