Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiejsze święto, to tak naprawdę szeroko prowadzona akcja edukacyjna, do której przyłączyć się mogą szkoły z całego świata. Realizowana jest każdego roku – w pierwszy piątek października. W tym roku organizowana jest po raz jedenasty.

Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Akcja polega na tym, że podczas krótkich „egzaminów” z tabliczki mnożenia rolę egzaminatorów pełnią dzieci, uczniowie, którzy sprawdzają wiedzę z mnożenia u dorosłych i starszych kolegów. Zabawy przy tym jest co nie miara. Wszystkich zatem zachęcamy, by dziś odświeżyć sobie „tabliczkową” wiedzę i pobawić się z liczbami.