Działalność Szkolnego Koła Wolontariuszy

W naszej szkole od 11 lat działa Szkolne Koło Wolontariuszy. Co roku prowadzimy różne akcje, które mają na celu pomoc i wsparcie innych, uświadamianie zwłaszcza osobom młodym idei wolontariatu. W tym roku szkolnym również przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji. Były to między innymi:

- akcja charytatywna, z której dochód przeznaczyliśmy na wsparcie leczenia dziewczynki, mieszkanki naszej gminy,

- wykonaliśmy ponad 100 kartek świątecznych dla chorych i starszych osób naszej gminy,

- przeprowadziliśmy akcję „Szlachetna Paczka”,

- zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (udekorowano szkołę, Wiktoria i Dominika z kl.8a przeprowadziły lekcje na temat wolontariatu i pomagania w kl.2 i 3, p. H. Bełtowska w kl. 8 i 3 gimnazjalnych przeprowadziła lekcje o działalności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Chybiu),

- w ramach wolontariatu szkolnego zorganizowano również akcję charytatywną na rzecz wychowanków DPS w Strumieniu.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania materiałów na kiermasz, z którego dochód przeznaczymy również na pomoc innym. W przygotowaniu jest także gazetka dotycząca życia szkoły i wolontariatu.